Menu

 

 

ŚWIETLICA SZKOLNA 2017/2018

Marzec i kwiecień w świetlicy

Marzec w świetlicy upłynął pod kątem przygotowań do Świat Wielkanocnych. Uczniowie malowali pisanki, zorganizowaliśmy kiermasz świąteczny. Dzieci zdobiły ciasta w kształcie mazurków. Przy złej pogodzie dzieci bawiły się na hali. Wszyscy oczekiwali słońca i ciepła na dworze. Gdy nastał kwiecień dzieci oprócz zabawy na dworze, uczestniczyły w zajęciach plastycznych wykonały motylki, bocian i kwitnące drzewa. Cieszymy się, że nastała wiosna. Magdalena Jeżyk

Powrót

Styczeń/Luty 2018

Nowy rok kalendarzowy rozpoczął się, a w świetlicy nadal wykonujemy prace plastyczne związane z zimą i śniegiem, którego nie ma. Rozmawiamy o bezpiecznych feriach zimowych. Bierzemy też udział w przygotowaniu się do balu karnawałowego i wykonujemy maski karnawałowe.

Luty to święto pizzy , więc dzieci  z plasteliny wykonują pizze, która chętnie zjedzą. Luty to oczywiście Walentynki - wycinanie serc , szukanie drugiej połówki, życzenia walentynkowe. Oczywiście nie zapominamy o zabawach na dworze, grach planszowych i budowaniu z nowych kloców, które pojawiły się w świetlicy.

wrzesień - październik 2017

W świetlicy  nowy rok szkolny 2017/18. Zajęcia plastyczne rozpoczęte. Dzieci wykonały pracę wspomnienia z wakacji. Były rozmowy o wartości owoców i wykonanie ich z papieru kolorowego. Omówiliśmy jak co roku zasady zachowania w świetlicy.

Październik to miesiąc prac związanych z jesienią. Kolorowe liście z gliny, kolorowe drzewa z papieru kolorowego. Uczniowie wykonali , tez piękne kolorowe kalosze i parasolki .

Oczywiście  oprócz działań plastycznych dzieci uczestniczyły też w zajęciach sportowych i zabawach na dworze. Gry planszowe też mają swoich zwolenników.

Koniec października  to malowanie dyni i wykonywanie lampionów.  Zapraszamy wszystkie chętne dzieci - w świetlicy nie można się nudzić.

Magdalena Jeżyk

2016/2017

Maj i czerwiec w świetlicy

 

Maj w świetlicy szkolnej upłynął pod znakiem przygotowań do Dnia Mamy.  Dzieci wykonywały laurki, ramki do zdjęć, słoiczki, malowały kamienie. Pani Monika wykonała z dziećmi mapę Polski z masy solnej.

Oczywiście bawiły się też klockami, oglądały filmy, spędzały czas  na dworze. W maju nastąpiło również posumowanie konkursu z okazji Dnia Ziemi.

Z okazji dnia dziecka wykonywały wachlarze, robiły gniotka z balonów, uczestniczyły w różnych grach i zabawach. Panie malowały dzieciom twarze. Było naprawdę miło.

Magdalena Jeżyk

Kwiecień w świetlicy

Kwiecień w świetlicy upłynął pod znakiem przygotowań świątecznych. Zorganizowaliśmy kiermasz wielkanocny.

Uzbieraliśmy 412 zł i kupiliśmy nowe gry .

Dzieci wykonywały  prace plastyczne związane z przyjściem wiosny. Oczywiście bardzo chętnie uczestniczyły w grach i zabawach sportowych.

Magdalena Jeżyk

Konkurs na Palmę Wielkanocną

W świetlicy odbył się konkurs Palma Wielkanocna. W konkursie wzięło 10 uczniów.

Pierwsze miejsce zajęły:

Marysia Kowalczyk kl. 3D

Zosia Tym kl. 3B

Paulina Święs kl. 3A

Te palmy wezmą udział  w konkursie na palmę wielkanocną w WCK Filia Anin.

Drugie miejsce zdobyli:

Julek Ciecieląg kl. 3E

Ola Zawadzka kl. 3B

Zosia Stankiewicz kl. 3B

Trzecie miejsce zdobyli:

Oliwka Brzezińska kl. 3B

 Dominika Dębowska kl. 1A

 Marta Borkowska 3E

Laura Ładyńska kl. 3E

Świetlica w lutym i w marcu

Luty upłynął dzieciom w świetlicy  pod znakiem przygotowań do bezpiecznych ferii zimowych. Nie zapomnieliśmy też o Walentynkach - uczniowie zorganizowali pocztę walentynkową i wykonali serca dla bliskiej osoby. Marzec to miesiąc, w którym szukamy zwiastunów wiosny. Dzieci wykonują gazetkiz wiosenną dekoracją. Pamiętaliśmy również o Święcie Kobiet - dzieci wykonały wiele kwiatów.

Świetlica w listopadzie

 

W listopadzie  dzieci w świetlicy oczywiście nie nudziły się.

Uczyliśmy się  pieśni patriotycznych, rysowaliśmy Ułanów, wykonywaliśmy flagi i mapy Polski

Obchodziliśmy też święto Pluszowego misia. Dzieci grały  w nowe gry, wykonywaliśmy duże plansze z rysunkami.

Magdalena Jeżyk

Miesiąc październik to polska złota jesień. Świetlica to docenia i wykonała piękne jesienne prace z różnych materiałów. Te jesienne drzewa, jeże z liści itp. będą przypominać nam ciepłe,  kolorowe, jesienne dni.

Tekst i zdjęcia: Magdalena Jeżyk

Dzieci w świetlicy nigdy się nie nudzą. Bawią się klockami, układają puzzle, wykonują ogromne plansze z rysunkami, grają z wychowawcami w różne gry planszowe, odrabiają lekcje i bawią się na dworze. Wykonują wiele prac plastycznych. 

Tekst i zdjęcia: Magdalena Jeżyk

Wyszukiwanie

Lato w Mieście

Karta ucznia

Skrzynka zaufania

Budżet obywatelski

Kreatywna Fizyka i Technika

BIULETYN 2018/19

 

 

OBWODY SZKÓŁ

SZKOŁA W ZMIANIE

Współpracujemy z

WARS i SAWA

Destination Imagination

LEKKI PLECAK

DOBRY START

Licznik

Liczba wyświetleń:
6149162