Menu

Rozkład dzwonków

 

 

WYCIECZKA KLASY 3GA DO STUDIA RADIA ZET

W dniu 9.02.2017r klasa 3 GA, GM 106 miała możliwość odbycia wizyty w studiu Radia ZET.

Podczas zwiedzania studia, uczniowie mieli okazję wysłuchania, krótkiej historii radia na świecie i w Polsce oraz o informacji o postaci, twórcy Radia ZET Andrzeju Woyciechowskim.

Młodzież zapoznała się z zasadami pracy „newsroomu”, czyli miejsca, gdzie powstają wiadomości Radia ZET. Uczniowie wzięli udział w dyskusji dotyczącej specyfiki pracy dziennikarza. Niepowtarzalną okazją, było wysłuchanie wiadomości na  antenie o godz. 11.00 i jednoczesne „podglądanie”, jak są prezentowane w studiu obok. Pracownik radia zdradził nam kilka ciekawostek na temat żargonu radiowców.

Podczas pobytu w studiu emisyjnym Radia ZET, skąd nadawany jest program na żywo, uczniowie mieli okazję porozmawiać z Marcinem Sońtą, prowadzącym w Radiu ZET program „Od ucha do ucha” i poznać jego pracę od „kulis”.

Młodzież złożyła również wizytę w studiu emisyjnym Antyradia, gdzie gościli nas: Kuba Olszewski i Aleksander Ostry Ostrowski. W wejściu na żywo mieliśmy okazję pozdrowić „Bajkową”

Kolejną atrakcją była wizyta w „nagrywalniku” i spotkanie z Kamilem Noselem, prowadzącym w Radiu ZET program „Nosel kręci w Radiu ZET”

Każdy z uczniów przez chwilę mógł poczuć się jak „radiowiec” nagrywając kilkuzdaniowy tekst pochodzący z wiadomości Radia ZET.

Kolejnym punktem naszej wizyty, było pomieszczenie techniczne, gdzie technicy czuwają nad ciągłością anteny, aby Radio ZET mogło nadawać w sposób ciągły i bez zakłóceń.

Na koniec  otrzymaliśmy pamiątkowe upominki zarówno od Radia ZET jak i od Antyradia.

Uczniowie również podziękowali pracownikom radia za miłe i życzliwe przyjęcie.

Interesujące było, obejrzenie tego, jak działa radio od „środka”

                                              

Teresa Paprocka

Elżbieta Lemiszewska

Wycieczka do Radia ZET

Powrót

 

STREFA KIBICA w SP204

LATO W MIEŚCIE 2018

DOBRY START

Wyprawka dla 1 klasy

Poradnik MEN

List MEN

List Zarządu Dzielnicy

ALBUMY O WAWRZE

OBWODY SZKÓŁ

Niepodległa - MEN

Karta ucznia

SZKOŁA W ZMIANIE

WARS i SAWA

Współpracujemy z

Biuletyn szkolny

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
5330747