Menu

 

WOLONTARIAT SZKOLNY

2017/2018

PIKNIK RODZINNY MAZOWIECKIEJ FUNDACJI RODZIN ZASTĘPCZYCH W ZĄBKACH

Na Bajkowej i w każdej innej szkole rozpoczęły się wakacje. „Bajkowi” wolontariusze jednak nawet w wakacje pamiętają, że warto pomagać. Dlatego też w sobotę, 23 czerwca, od 9 rano wspierali organizatorów Pikniku Rodzinnego Mazowieckiej Fundacji Rodzin Zastępczych. 9 wolontariuszek (Martyna Orłowska, Marta Harasimowicz, Julia Walczuk, Dominika Harasimowicz, Maja Orzechowska, Marlena Kolasa, Oliwia Kochman, Zosia Wydrzynska i Magdalena Wójcik) i 6 wolontariuszy (Adam Lubaniak, Oliwier Walendzik, Kuba Pieniak, Janek Burkiewicz, Piotr Gegotek i Wojtek Czarnecki) pomagało w zapewnianiu atrakcji dzieciom. Uczniowie upiekli ciasta, malowali buzie maluchom, robili zmywalne tatuaże; za zarobione pieniądze zakupili balony i butle z helem, robili bańki mydlane, urządzili loterię. Wszystko po to, by uatrakcyjnić ten dzień podopiecznym Fundacji. W pomoc zaangażowali się tez rodzice- to dzięki nim na piknik przyjechały wozy: trenowe, wozy policji, służby więziennej, straży pożarnej. Funkcjonariusze urządzili dzieciom i dorosłym pokaz psów policyjnych, Obecni na pikniku mogli zobaczyć psy w akcji i zrozumieć, jakie zadania zwierzęta wykonują „w pracy”. Młodzież spisała się wspaniale, pomagając z uśmiechem w organizacji imprezy, tworzeniu atrakcji dla dzieci, udzielając się przy pracach kuchennych i ostatecznie w sprzątaniu. Wolontariusze pokazali, że żadnej pracy i żadnej pogody się nie boją i można na nich liczyć w każdej sytuacji. Wolontariusze z Bajkowej znaleźli niezwykły sposób na rozpoczęcie wakacji. Anna Nowak-Łoś

Powrót

AKCJA ZACZYTANI

20 maja 2018 roku Szkolny Klub Wolontariatu zakończył kolejną akcję. Przez miesiąc zbieraliśmy książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wsparliśmy w ten sposób fundację „Zaczytani”, która tworzy biblioteki w szpitalach. Udało nam się zebrać 4 pudła książek dla małych i dużych. Zapakowane i wywiezione do warszawskiego magazynu fundacji, czekają na swoją kolej, by umilić czas choroby pacjentom. „Zaczytanych” wsparliśmy po raz drugi. Anna Nowak-Łoś

Powrót

Miło nam poinformować, że przed przerwą majową zakończyliśmy udział w akcji Mali pocieszyciele, która miała na celu zbiórkę zabawek dla małych pacjentów z Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej Centrum Zdrowia Dziecka. W środę 9 maja 2018 r. wolontariusze przekazali zabrane przedmioty  p. Annie Żardeckiej, koordynatorce programu Wyspa spokojnych rodziców.

            Efekty zbiórki widoczne są na zdjęciach.  Wszystkim uczniom, którzy przynieśli zabawki, serdecznie dziękujemy.

            Mamy nadzieję, że przekazane przedmioty przyczynią się do pojawienia się uśmiechu na twarzach dzieci, które długo przebywają w szpitalu.

 

Opiekunki wolontariatu

Magdalena Duraj-Kwas i Anna Nowak-Łoś

Szkolny Klub Wolontariatu zaprasza do udziału w Akcji "Zaczytani".  W tym roku odbywa się czwarta edycja akcji, nasza szkoła angażuje się w nią po raz drugi.

Fundacja Zaczytani.org

Misją Fundacji jest wsparcie dzieci, młodzieży oraz dorosłych przebywających w szpitalach oraz promowanie czytelnictwa. Każdego roku w akcje angażuje się setki osób działających, aby wspólnie inspirować i pomaga"

http://zaczytani.org/o-nas/

Akcja odbywa się równolegle w 7 miastach. Zbieramy książki dla dzieci i dorosłych, wydane po 2000 r. w bardzo dobrym stanie. Książki trafią do szpitalnych bibliotek.

Książki proszę wkładać do kosza przed biblioteką szkolną.

UCZNIÓW MŁODSZYCH KLAS ZAPRASZAMY DO TWORZENIA LAUREK DLA MAŁYCH PACJENTÓW.

AKCJA POTRWA DO 20 MAJA.

Zachęcamy do przejrzenia domowych biblioteczek :-)

Z wiosennym pozdrowieniem- opiekunki szkolnego wolontariatu: Magdalena Duraj-Kwas i Anna Nowak-Łoś

AKCJA DLA SENIORÓW

WSPIERAMY ZAKŁAD OPIEKUNCZO-LECZNICZY NA ULICY OLCHY W RADOŚCI

W dniach 14 marca- 9 kwietnia wolontariuszki ze Szkolnego Klubu Wolontariusza prowadziły zbiórkę pieniędzy i artykułów higienicznych w celu wsparcia seniorów z Ośrodka Opiekuńczo- Leczniczego przy ulicy Olchy.

14 marca przed zebraniem dla rodziców odbył się kiermasz ciast i prac plastycznych uczniów naszej szkoły. Zebrane fundusze zostały przeznaczone na zakup wszystkich potrzebnych rzeczy. Uczniowie z entuzjazmem wsparli prowadzoną przez wolontariuszki akcję. Przynosili konkretne artykuły, ale chętnie zapełniali też puszkę, do której przez kilka dni zbierano datkiJ

 Za zebrane pieniądze zostały zakupione: szczoteczki do zębów, pasty, piżamy, ręczniki, kredki, farby, plastelina, bloki, kapcie, żele pod prysznic, szampony i wiele innych rzeczy.

11 kwietnia wszystko trafiło do potrzebujących.
Akcja przebiegła bardzo sprawnie, dzięki ogromnemu zaangażowaniu Zofii Bienias, Julii Niedziółki, Agaty Tobiasz, Natalii Mroczek i Zuzanny Grodzickiej. Dziewczęta wykazały się bardzo dużą samodzielnością i odpowiedzialnością.

Bardzo dziękuję wolontariuszkom za wspaniałą akcję. Szczególne podziękowania kieruję do pani Uli Inglot, wychowawczyni dziewcząt, która pomogła wywieźć dary do ZOL.

Opiekunka wolontariatu: Anna Nowak-Łoś

Mali pocieszyciele - zbiórka dla dzieci w CZD

Nasz szkolny Wolontariat wraz z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę w ramach programu Wyspa spokojnych rodziców organizuje akcję Mali pocieszyciele - zbiórkę dla dzieci z Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej Centrum Zdrowia Dziecka.

Od najbliższego poniedziałku, tj. 9 kwietnia do 23 kwietnia 2018 r. Zbieramy drobne maskotki, zabawki, karty do gry i inne gadżety. Przedmioty powinny być nowe. Możne je przynosić do pokoju nauczycielskiego do p. Magdaleny Duraj-Kwas. Zebrane zabawki dzieci dostawałyby po wyjściu z gabinetu zabiegowego lub po wykonanym badaniu. Zachęcamy do włączenia się w to szlachetne przedsięwzięcie.

BAL KARNAWAŁOWY RODZIN ZASTĘPCZYCH

Wolontariuszki z klas 3b (Ola, Zosia, Michalina, Martyna i Ola) i 3c gimnazjum (Julia i Oliwia)  podjęły się w tym roku pomocy Mazowieckiej Fundacji Rodzin Zastępczych w organizacji balu karnawałowego.

Dziewczęta zorganizowały kiermasz ciast dla uczniów, a za zarobine pieniądze przygotowały upominki dla 108 dzieci.

W czwartek 8 lutego wraz z zaprzyjaźnionymi harcerzami z Patrolu Starszoharcerskiego „Widnokrąg” 69 Drużyny Harcerskiej „Ventus”, panią Agnieszką Głowacką i jej mężem oraz opiekunką wolontariatu, Anną Nowak-Łoś, spakowały wszystkie paczki. Było śmiesznie i pracowicie, pakowanie przeciągnęło się do wieczora, ale satysfakcja z dobrze wykonanego zadania była rekompensatą za wszystkie trudy.

10 lutego wolontariuszki wzięły udział w Balu Karnawałowym Rodzin Zastępczych. Upiekły na tę okazję pyszne ciasta, zrobiły piękny plakat, a przede wszystkim pomogły w organizacji balu i  opiece nad dziećmi. Asystując Mikołajowi wręczały też przygotowane przez siebie prezenty. Na koniec pomogły uprzątnąć salę.

Wszystko to w ramach projektu gimnazjalnego, ale przede wszystkim z potrzeby serca, bo każdy wolontariusz wie, że warto pomagać.

Bal karnawałowy

Powrót

Akcja Miś 2017

Lista prezentów

Powrót

Podsumowanie Akcji MIŚ

SPRAWOZDANIE Z AKCJI MIŚ

Powrót

WOLONTARIUSZE Z KLASY 6A NIEDAWNO ZAKOŃCZYLI AKCJĘ ZBIÓRKI DARÓW DLA SCHRONISKA ,,AZYL POD PSIM ANIOŁEM,, W FALENICY 

- AKCJA TRWAŁA OD 10.10.17r. -20.10.17.r. 

-ZEBRALIŚMY PONAD 250 ARTYKUŁÓW DLA ZWIERZĄT 

-w czasie trwania akcji co dwa dni przypominaliśmy o zbiórce 

-W SOBOTĘ (21.10.17.r) RZECZY ZOSTAŁY ZAWIEZIONE DO SCHRONISKA 

W akcji brali udział: Kacper Wojtasiewicz, Natalia Suwińska, Weronika Wieczorek, Małgorzata Bochenek, Paulina Sylla, Maria Jęczmieniowska

POMAGAMY PSOM W AZYLU POD PSIM ANIOŁEM

Wolontariusze z klasy 6A  przeprowadzili w październiku w szkole zbiórkę artykułów i karmy dla zwierząt. Uczniowie bardzo chętnie przynosili koce, smycze, karmę i inne artykuły potrzebne w schronisku. Wszystkie zebrane dary zostały już przekazane do Azylu pod Psim Aniołem w Falenicy. Planujemy kolejną zbiórkę, tym razem dla schroniska w Celestynowie.

Pomoc psom w Azylu Pod Psim Aniołem

Powrót

 KIERMASZ PRAC UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 204

W SALI KONCERTOWEJ POLSKIEGO RADIA.

21 października, dzięki uprzejmości pani Katarzyny Stoparczyk, wolontariusze naszej szkoły mogli zorganizować po raz kolejny kiermasz prac uczniów w Sali Koncertowej Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Kiermasz towarzyszył jesiennemu Piegowatemu Koncertowi, który przyciąga tłumy widzów- dorosłych i tych najważniejszych- najmłodszych. 

Zbieraliśmy fundusze na rzecz grupy „SOS- Mieszkańcy Wawra Rodzicom z CZD”, którą pragniemy wspierać tak, jak w ubiegłym roku. Dziękujemy inicjatorce akcji, pani Annie Ojer, za wzór i nieustającą inspirację.

Kiermasz należy zaliczyć do udanych. Bardzo dziękujemy za zaproszenie na Piegowaty Koncert pani Kasi Stoparczyk, która bardzo wspiera nasze inicjatywy. Dziękujemy też za wspaniałe zareklamowanie naszego stoiska ze sceny. 

Wdzięczni jesteśmy uczniom naszej szkoły za przekazane prace. Wszystkie były piękne- niewiele zostało- liczymy na kolejne.

Kiermasz zorganizowały i poprowadziły uczennice klas 2c i 2e gimnazjum: Aleksandra Jarecka, Zosia Fedorowicz, Gabrysia Nurczyk, Marta Kowalska, Julia Pogonowicz, Amelka Jastrzębska pod opieką Anny Nowak- Łoś. Wielkie podziękowania dla Mamy Zosi za nieocenioną pomoc.

 KIERMASZ CIAST

18 października wolontariuszki klasy 3B gimnazjum (Julia Wojsa, Ania Ziubińska, Zosia Szwałek i Marsia Żebrowska)  zoragnizowały kiermasz ciast przed zebraniem dla rodziców. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy pomogli w organizacji kiermaszu i przynieśli pyszne ciasta. Wypieki wszystkim bardzo smakowały i dlatego też rozeszły się w błyskawicznym tempie, przynosząc 830 zł zysku. Za zebrane środki niebawem zakupimy koce i i artykuły higieniczne dla „SOS- Mieszkańcy Wawra Rodzicom z CZD”.

 SPOTKANIE Z REPORTERAMI MAGAZYNU EKSPRESU REPORTERÓW I ROZMOWA

O „SOS- MIESZKAŃCY WAWRA RODZICOM Z CZD”

 

        22 września odwiedziła nas ekipa telewizyjna Magazynu Ekspresu Reporterów, aby porozmawiać o zaangażowaniu Szkolnego Klubu Wolontariusza w pomoc dla „SOS - Mieszkańcy Wawra Rodzicom  z CZD”.

    Wolontariuszki, Zosia Szwałek i Wiktoria Chmielewska z klasy 3 GB, opowiedziały o tym, jak zaczęły się nasze akcje na rzecz SOS. Wspominały pierwsze spotkanie z panią Anna Ojer, pierwszy kiermasz ciast i radosć z sukcesu, który zaowocował zakupem 10 łóżek.

Miło było wrócić pamięcią do wydarzeń z ubiegłego roku, gdy dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, ale i całej szkolnej społeczności udało się zorganizować kolejne kiermasze ciast i zakupić dla „SOS” zestawy pościeli, czajniki elektryczne, mikrofalowkę oraz zebrać artykuły higieniczne.

      Wspomnienia ubiegłorocznych sukcesów zmotywowały nas do planowania działań Szkolnego Klubu Wolontariusza z jeszcze większym rozmachem

Zamierzamy nadal wspierać tę wspaniłą inicjatywę, jaką jest „SOS”. Nie zapomnimy też o innych zaprzyjaźnionych instytucjach.

Na pewno podzielimy się naszymi pomysłami- tymi już zrealizowanymi, i tymi planowanymi

Wyszukiwanie

Egzamin ósmoklasisy

Biuletyn szkolny

Budżet obywatelski

Karta ucznia

Skrzynka zaufania

Szkolny newspaper

POLinfo.pl

Kreatywna Fizyka i Technika

 

 

OBWODY SZKÓŁ

SZKOŁA W ZMIANIE

Współpracujemy z

WARS i SAWA

Destination Imagination

LEKKI PLECAK

DOBRY START

Licznik

Liczba wyświetleń:
6353374